Dietetyk Poznań

Dobry dietetyk w Poznaniu

Otyłość to już choroba cywilizacyjna dotykająca coraz młodsze osoby. Już nawet małe dzieci mają problem z nadwagą i otyłością. Wpływ na to ma jedzenie niskiej jakości, zbyt obfite w cukier i niezdrowe tłuszcze oraz coraz mniejszy wysiłek fizyczny. Często nie zdajemy sobie sprawy jak mocno przetworzona jest żywność po którą sięgamy, a jednocześnie mamy też mniej czasu na gotowanie. Wtedy chętniej sięgamy po tuczące przekąski i gotowe dania, a także podajemy je naszym dzieciom.

Nadwaga i otyłość prowadzą do wielu innych poważnych chorób. Oddziałują na cały organizm, nasza kondycja staje się coraz gorsza, tkanka mięśniowa ustępuje tkance tłuszczowej. Warto szybko reagować, jeśli widzimy, że w ostatnim czasie przybraliśmy na wadze. Pierwszym krokiem jest oczywiście zastanowienie się czy nie zmieniliśmy swoich przyzwyczajeń, może zrezygnowaliśmy z treningu na siłowni i jesteśmy coraz częstszymi gośćmi w restauracjach typu fast-food?

Powinniśmy udać się też do specjalisty. Dietetyk Poznań to oferta dla osób, które chcą schudnąć i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dietetyk rozpisuje dietę oraz doradza rodzaj aktywności fizycznej. Pomaga także przytyć i odżywiać się zdrowo. Wciąż słyszmy o wielu nowych dietach, ale nie każda dieta jest odpowiednia dla nas. Wizyta u dietetyka pomoże nam cieszyć się dobrą sylwetką i zdrowiem.

Related Posts